Depilacja laserowa polega na podgrzaniu mieszka włosowego, dzięki specjalnie skondensowanej wiązce światła emitowanego przez laser. Wiązka ta jest dobrana w taki sposób, aby poprzez podgrzanie mieszka „zepsuć” zarodek włosa, nie uszkadzając przy tym okolicznych tkanek. W wyniku takiego działania sam mieszek zostaje uszkodzony i przestaje produkować włosy. Najlepsze efekty uzyskuje się wykonując zabiegi depilacji laserowej u osób z jasną karnacją i ciemnymi włosami. Włosy rude, siwe, blond ze względu na brak barwnika melaniny nie kwalifikują się do zabiegów depilacji laserowej. Zabieg wymaga kilkakrotnego powtórzenia (zazwyczaj 5-7 zabiegów) w odpowiednim czasie (5 – 7 tygodni), ponieważ laser działa skutecznie tylko na włosy będące w fazie wzrostu. Po wykonaniu serii zabiegów możemy usunąć około 80% – 90% zbędnego owłosienia.
Metoda zamykania naczynek laserem polega na naświetlaniu rozszerzonego naczynka wiązką światła, która transmitowana jest w impulsach o określonym czasie trwania. Prowadzi to do obkurczenia i w rezultacie zamknięcia rozszerzonego naczynia włosowatego, czyli głównej przyczyny pojawiania się naczynek na skórze. Indywidualnie dobrana do problemu energia lasera pochłonięta zostaje przez hemoglobinę we krwi, co umożliwia zatrzymanie emisji jego promienia na określonej głębokości. Dzięki temu możesz w prosty sposób pozbyć się nawet najbardziej uciążliwych naczynek, które usytuowane są w płytkich warstwach tkanki. Ilość powtórzeń zabiegu jest zależna od głębokości i rozległości naczynek, jednak już po pierwszej wizycie staną się one mniej zauważalne, płytsze i cieńsze. Zamykanie naczynek na twarzy pozwala na uzyskanie efektu zdrowej i wolnej od przebarwień skóry bez konieczności prowadzenia czasochłonnej terapii.
Zabieg laseroterapii pozwala zmniejszyć widoczność blizn lub wręcz usunąć je bez konieczności poddawania się inwazyjnym i skomplikowanym operacjom plastycznym. Laseroterapia to bezpieczna i nieinwazyjna metoda działania, która ma szerokie zastosowanie w leczeniu blizn różnej wielkości i dowolnego pochodzenia.
Laserowe usuwanie blizn najczęściej wymaga wykonania kilku zabiegów w serii, dzięki czemu można osiągnąć najbardziej wymierne rezultaty. Pojedynczy zabieg nie trwa długo i nie wymaga skomplikowanych przygotowań.
Usuwanie przebarwień laserem to nowoczesna metoda, która pozwala na precyzyjne niwelowanie zmian pigmentacyjnych skóry. Zabieg usuwania przebarwień wykorzystuje energię światła lasera, aby selektywnie zlokalizować i zniszczyć komórki barwnikowe odpowiedzialne za niepożądane przebarwienia. Zabieg
pozwalają skutecznie i bezpiecznie pozbyć się różnego rodzaju przebarwień, takich jak plamy posłoneczne, melasma czy piegi.
Podczas zabiegu usuwania tatuażu laserem do skóry dociera skoncentrowana wiązka światła, która rozbija barwnik zawarty w skórze na mniejsze cząstki, niszcząc przy tym jego strukturę. Następnie rozbite w ten sposób cząsteczki barwnika są samoczynnie usuwane przez nasz organizm. Za ten proces odpowiadają specjalne komórki żerne, czyli makrofagi. Ich zadaniem jest oczyszczanie organizmu z toksyn czy innych zbędnych i szkodliwych substancji. Można więc zaobserwować, że w miarę jak nasza skóra złuszcza się i regeneruje, tatuaż stopniowo blednie i przestaje być widoczny. Następuje wówczas stopniowe usuwanie resztek barwnika z organizmu.
Galwanizacja to rodzaj zabiegu elektroleczniczego, stosowanego między innymi w kosmetyce i medycynie, którego rezultatem jest poprawa mikrokrążenia, stymulacja mięśni i odżywienie skóry. Wykorzystuje on przebieg prądu stałego pomiędzy elektrodami. Działanie to skutkuje poprawą kondycji skóry: staje się ona lepiej dotleniona, elastyczniejsza i jędrniejsza. Ponadto galwanizacja koi skórę i sprzyja regeneracji tkanek.
Zabieg ten nie należy do skomplikowanych i skupia się na konkretnej partii ciała bądź twarzy.
Zabieg polega na laserowym naświetleniu skóry pokrytej specjalistyczną maską z aktywnym węglem CPY. Węgiel aktywny CPY skutecznie przyciąga i wchłania toksyny, nadmiar sebum oraz zrogowaciały naskórek. Wykazuje także właściwości rozjaśniające, antybakteryjne, przeciwzapalne i kojące. Wykorzystanie promienia laserowego podczas peelingu węglowego wzmacnia właściwości oczyszczające węgla. Cząsteczki węgla z maski CPY głęboko wnikają w najdrobniejsze nierówności, ujścia gruczołów łojowych, zagłębienia i pory skóry, a następnie absorbują energię światła laserowego, powodując mikroeksplozje. Celem tego zjawiska jest złuszczenie zewnętrznej warstwa naskórka wraz z jego niedoskonałościami, oczyszczonie, zmniejszenie porów skórnych oraz ujednolicenie kolorytu skóry.
Fotoodmładzanie jest delikatniejszą niż głębokie peelingi chemiczne czy dermabrazja laserowa, metodą regeneracji skóry. Podczas jego wykonywania usuwane są drobne zmarszczki, piegi, rumień twarzy, przebarwienia posłoneczne, rozszerzone pory i naczynka, a także inne fotouszkodzenia skóry.
Oczyszczanie wodorem to całkowicie
bezinwazyjny zabieg oczyszczająco-nawilżający, który można wykonywać przez cały rok. Technologia zabiegu bazuje na usunięciu z wody tlenu oraz jonów siarki, fosforu i chloru oraz wzbogaceniu jej aktywnym wodorem. Tym samym oczyszczanie wodorowe dostarcza skórze cząsteczek wodoru, aby oczyścić cerę na poziomie komórkowym. Jest to możliwe dzięki własnościom wodoru, ponieważ jest to jeden z najmniejszych pierwiastków, który może przenikać do najgłębszych warstw naskórka.
Oczyszczanie wodorowe twarzy
zapewnia szybkie i widoczne efekty. Już po pierwszym zabiegu uzyskasz błyskawiczny rezultat dogłębnego oczyszczenia i nawilżenia cery, a także wygładzenia oraz liftingu. Co bardzo ważne, oczyszczanie wodorowe łączy natychmiastowy efekt wizualny ze
skuteczną profilaktyką
przeciwstarzeniową.
Laser to jak najlepsza decyzja, jeśli ktoś chce pozbyć się rumienia raz na dłuższy czas lub nawet na zawsze.
Niezbyt estetyczne przebarwienia są łatwe do usunięcia, o ile skorzysta się z nowoczesnych metod. Ten sam laser możesz wykorzystać także, gdy borykasz się z trądzikiem różowatym lub masz problem z rozszerzonymi naczynkami (na nogach także).
Indywidualnie dopasowane zabiegi po wcześniejszym wywiadzie z pacjentem i kontroli stanu skóry pod mikroskopem.
Seria zabiegów indywidualnie dostosowanych przez kosmetologa do rodzaju, potrzeb i kondycji skóry.
- Laminacja rzęs
- Laminacja brwi
- Henna brwi
- Henna pudrowa brwi
- Regulacja brwi
Analiza mikroskopowa Nużeniec - badanie sprawdzające obecność nużeńca ludzkiego – Demodex folliculorum na skórze, rzęsach i brwiach. Polega na ocenie mikroskopowej rzęs i brwi oraz zeskrobin naskórka.
Analiza mikroskopowa bakterie - mikroskopowa analiza skóry m.in. twarzy, dłoni oraz paznokci w celu zdiagnozowania potrzeby leczenia dermatologicznego lub terapii kosmetologicznej.
Mezoterapia mikroigłowa to skuteczna metoda stosowana, by odżywić skórę, dostarczyć składniki aktywne w głąb skóry, a także spłycić blizny lub drobne zmarszczki. Zabieg polega na wykonywaniu kontrolowanych nakłuć, które pobudzają skórę do produkcji kolagenu, elastyny i kwasu hialuronowego.
Mezoterapia mikroigłowa skóry głowy to innowacyjny, bardzo skuteczny i efektywny zabieg wpływający na porost włosów oraz zapobiegający ich wypadaniu. Zabieg poprawia mikrocyrkulację naczyń włosowatych i hamuje tzw. 5α reduktazę czyli enzym aktywujący DHT, który jest odpowiedzialny za wypadanie włosów.
Radiofrekwencja mikroigłowa to zabieg, który polega na nakłuwaniu skóry na głębokość kilku milimetrów nawet do 3,5 mm. Głowica, która posiada mikroigły, przewodzi energię RF. Powodujemy kontrolowany uraz naskórka oraz skóry właściwej, dzięki czemu stymulujemy i przebudowujemy kolagen i elastynę w skórze. Pobudzamy komórki skóry fibroblasty do produkcji nowych.
Zadzwoń: +48 575 635 565 lub umów się online: